StanBruk

Każdy chce by jego otoczenie było ładne, ciekawe. Osiągamy ten stan w różny sposób. Obecnie coraz częściej wokoło domów układamy kostkę brukową. Zarówno na podjazd, jak i na alejki w ogrodzie. W miastach kostka brukowa układana jest wzdłuż ulic, w zatoczkach przed budynkami. Jest to rozwiązanie o tyle ciekawe, że pozwala na układanie wzorów, stosowanie różnych kolorów kostek. Umożliwia stosowanie poziomów, skosów itp., które nie tylko wyglądają ciekawie ale również ułatwia odpływ wody deszczowej.

Firma Stanbruk zajmuje się przede wszystkim dystrybucją różnego rodzaju kostki brukowej, o różnych wymiarach i kolorach, kostki klinkierowej czy też wszelkiego rodzaju elementów betonowych potrzebnych do wykładania chodników, podjazdów, schodów, murków. W jednym miejscu możemy zakupić doskonałej jakości materiał, różnego rodzaju. Zakres działania firmy, to wschodnia część kraju. W obrębie działania, firma zapewnia transport materiałów, a także fachowców, którzy mogą wykonać projekt.

Dzięki niewielkim rozmiarom kostki brukowej, możliwe jest wykonywanie przeróżnych wzorów zarówno płaskich, jak i w pionie, finezyjnych schodków czy murków w ogrodzie czy wokoło klombu, podjazdu etc. Stanbruk na swojej stronie internetowej oferuje porady na temat tego co gdzie i w jaki sposób można układać. Podpowiada ciekawe rozwiązania, a także udziela informacji, w jaki sposób powinno się układać kostkę, tak, by po pewnym czasie podłoże nie wybijało się, tworząc pofalowania, które po pierwsze źle wyglądają, po drugie, utrudniają korzystanie np. z podjazdu po obfitym deszczu. Na stronie znajdziemy również szczegółowy wykaz dostępnych barw i propozycje wzorów, jakie można układać z danego rodzaju kostki. Warto się z tym zapoznać, może to być dobra baza do stworzenia własnego projektu.