Bezpieczeństwo w Internecie

W sieci powstają coraz to nowe sklepy internetowe, powstają serwisy aukcyjne. To sprawia, że zakupy w sieci są coraz bardziej atrakcyjne, w tym przede wszystkim cenowo. Nawet wliczając w zakup koszt przesyłki, i tak jest to taniej niż w przypadku kupowania w tradycyjnym sklepie. Skoro jest to opłacalne a także wygodne, szkoda byłoby nie korzystać. Zakupiony towar trafia do nas przesyłką kurierską lub za pośrednictwem poczty zaledwie 24 godziny w pierwszym przypadku, w drugim jest to około dwóch dni od chwili nadania przesyłki przez sprzedającego. To się naprawdę opłaca. Jednak jak robić takie zakupy bezpiecznie?
Tak, często słyszy się o nieuczciwych sprzedawcach. Przede wszystkim problem jest ze zdjęciami i opisami aukcji, które są czasem mylące. Na zdjęciu jest jedno, opis mówi coś innego. W ten sposób możemy nabyć np. zdjęcie telefonu, w cenie samego telefonu. Niestety, takie rzeczy się zdarzają. Trzeba bardzo uważnie czytać opisy aukcji, nie kierować się samymi zdjęciami. Na serwisach aukcyjnych warto również najpierw prześwietlić sprzedającego, czytając komentarze do jego aukcji. Czy nie ma tam opinii oburzonych klientów, którzy dostali to, czego nie zamawiali lub czy nie zostali oszukani w inny sposób.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, to cena wysyłki towaru. Czy to w sklepie internetowym, czy na aukcji. Zanim coś kupimy, zobaczmy, czy koszt wysyłki nie przewyższa wartości zakupu. Bywa tak, że towar kosztuje 20 zł jest lekki i mały, ale naiwny klient jest zmuszany do zapłacenia 60 zł za przesyłkę. Dlaczego? Koszt przesyłki wylicza sprzedawca i może w zasadzie podać taką cenę, jaka mu odpowiada, a my kupując przedmiot, wyrażamy automatycznie zgodę na koszt wysyłki. Tu jedynym wyjściem jest dokładne czytanie regulaminu sklepu, zanim cokolwiek na nim kupimy.

Uważać należy również w czasie płacenia za towar. Zanim zalogujemy się na stronę banku, należy sprawdzić dokładnie adres strony, zamówisz tu czy to jest na pewno adres naszego banku czy tylko witryna łudząco przypominająca stronę logowania, a która wykrada nasze dane dostępu do konta. Tak pamiętać trzeba o wielu sprawach, ale poruszając się po internecie ostrożnie, możemy bezpiecznie z niego korzystać. Bezpieczeństwo w Internecie to kwestia naszego podejścia. Tu pośpiech, czy pobieżne czytanie informacji jest największym błędem, który szybko może się na nas zemścić.

© 2012 – 2015, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Vivamus vel sem at sapien interdum pretium. Sed porttitor, odio in blandit ornare, arcu risus pulvinar ante, a gravida augue justo sagittis ante. Sed mattis consectetur metus quis rutrum. Phasellus ultrices nisi a orci dignissim nec rutrum turpis semper.