Jak zaprojektować funkcjonalną stronę

Zdarza się słyszeć opinie, że Internet przyjmie wszystko. Niby tak, jednak, by ktoś zwrócił na to uwagę, musi to być ciekawe. Zaprojektowanie strony internetowej nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, do jakiej grupy docelowej chcemy tracić tą stroną. Podobnie jest również ze sklepami internetowymi. Tu grafika musi dobrze pasować do preferencji grupy docelowej klientów. Jeżeli serwis czy sklep jest adresowany do osób pasjonujących się motoryzacją, grafika musi być powiązana tematycznie z motoryzacją. Raczej unika się podkładów muzycznych dla stron, internauci nie lubią, gdy nagle atakuje ich muzyka, której wcale nie chcą słuchać.
Strona powinna być lekka, tzn powinna się szybko wczytywać. Gdy wczytywanie strony trwa kilka minut, użytkownik rezygnuje z jej przeglądania. Idzie tam, gdzie nie musi tyle czekać, by zapoznać się z  zawartością serwisu. Ogólnie wszelki przesyt w internecie jest źle widziany. Odrzucają serwisy, które są przeładowane grafiką, zawierają zbyt wiele kolorów. Podobnie, jak raczej lepiej są widziane łagodne, jasne kolory, niż ciemne i przytłaczające. Jasne, pastelowe barwy wzbudzają zaufanie, ciemne budzą niepokój i podejrzenia. więcej jest tu

Ważne jest również to, w jaki sposób przemyślana jest nawigacja strony. Unikać należy zbyt skomplikowanej nawigacji, a jeżeli nie można tego uniknąć, należy tak zaprojektować serwis, by kliknięcie w nagłówek, przenosiło przeglądającego do strony głównej. Warto również robić odnośniki do wszystkich ważniejszych podstron. Ogólnie im więcej na stronie akcentów interaktywnych, tym lepiej. Zawsze to sprawia, że strona jest odbierana jako bardziej przyjazna. O czym nie wolno zapomnieć? O tym by pod stronę lub sklep podpiąć odpowiedni CSM, który ułatwi nam aktualizowanie treści na stronie, zarządzanie nią, dokonywanie zmian.

Najważniejsze jest jednak to,by strona czy sklep internetowy był przejrzysty i czytelny. Tzn unika się zbyt drobnych napisów, elementy dekoracyjne na stronie nie powinny nakładać się na tekst, by nie utrudniać czytania. Jednak najważniejsze jest właściwie jedno, zawsze liczy się przede wszystkim kreatywność. Powyższe rzeczy to wskazówki, to jak będzie wyglądał serwis, zależy od nas i treści, jaką chcemy na nim zamieścić. To od nas zależy, jak chcemy na takiej stronie zaprezentować naszą ofertę.

© 2012 – 2015, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Vivamus vel sem at sapien interdum pretium. Sed porttitor, odio in blandit ornare, arcu risus pulvinar ante, a gravida augue justo sagittis ante. Sed mattis consectetur metus quis rutrum. Phasellus ultrices nisi a orci dignissim nec rutrum turpis semper.