Coraz trudniej jest znaleźć taki kierunek studiów, by później bez problemu znaleźć pracę. Sytuacji nie ułatwia fakt, że wśród renomowanych uczelni jest wiele uczelni prywatnych, które mają bardzo niski poziom nauczania i ich ukończenie wcale nie jest specjalnym wyczynem. Niestety, później nawet potencjalni pracodawcy nie traktują poważnie dyplomów z takich uczelni. Wciąż jednak kierunki powiązane z nowymi technologiami, z Internetem, komputerami, są tymi, które warto wybierać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że te branże jeszcze nie są przesycone specjalistami.
Nasza cywilizacja wciąż się rozwija, co za tym idzie, wciąż jest zapotrzebowanie na nowości, w tym również na nowe osoby, które mogą wnieść coś od siebie. Jeżeli zatem ktoś interesuje się grafiką komputerową, ma tu duże pole do popisu. Decydując się na kierunki związane z grafiką komputerową należy brać pod uwagę tylko dobre uczelnie, które czegoś naprawdę nauczą, po drugie, później faktycznie dyplom będzie robił wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Co należy wziąć pod uwagę, gdy rozważamy taki kierunek studiów? Tu sama wiedza szkolna nie wystarczy.
Trendy w grafice komputerowej zmieniają się, tu trzeba cały czas być na bieżąco, trzeba śledzić to co dzieje się na rynku, zdobywać doświadczenie w projektach na zlecenie już w czasie trwania studiów. Potrzebować zatem komputera o sporej wydajności, programów graficznych, które często kosztują po kilka tysięcy złotych, przy czym na czas trwania studiów licencje na programy dostajemy ze szkoły. Dopiero później będziemy musieli zainwestować we własne programy. Możliwości pracy jest wiele. Począwszy od projektów graficznych na opakowania produktów, gdzieś w firmie produkcyjnej, po tworzenie projektów graficznych na potrzeby stron internetowych, kliknij i czytaj współpraca z programistami przy tworzeniu gier i aplikacji.
Prawda jest taka, dobry grafik, na brak zajęcia nigdy nie narzeka. Właśnie , dobry,czyli taki, który cały czas się doszkala, poszukuje własnych ścieżek w grafice, nowych rozwiązań, szuka przestrzeni dla siebie. Tu osoba bazująca jedynie na wiedzy szkolnej, nie osiągnie za wiele. Zanim podejmiemy decyzję o kierunku studiów, warto więc się zastanowić, czy mamy odpowiednią siłę przebicia, czy nie boimy się wyzwań, które wymagają kreatywności i nowatorskich posunięć. Czy będziemy mogli sobie pozwolić na drogie programy i stale rozwijanie umiejętności.
© 2012 – 2015, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.