Programy partnerskie i reklama afiliacyjna

Reklama w internecie jest jest sprawą prostą. Internet to ogromne możliwości ale jeszcze większa konkurencja. Dlatego reklam tu przybiera różną formę, w dodatku zmienia się bardzo dynamicznie, wciąż pojawiają się nowe sposoby na prezentacje oferty. Przede wszystkim pozycjonowanie serwisu, to jest minimum. Jednak to już nie wystarczy by dana oferta dobrze się „sprzedawała”. Reklama w Internecie opiera się głównie na próbach dotarcia do potencjalnych klientów poprzez bezpośredni kontakt.
Systemy mailingowe, to przeważnie kwestia wiadomości z konkretnej strony. Są to wiadomości o nowościach na serwisie, promocjach czy po prostu atrakcyjnych ofertach. Jednak ten typ reklamy powoli się wypala. Znudzeni otrzymywaniem niechcianych maili klienci, najczęściej takie informacje oznaczają jako spam i nawet ich nie czytają. Znacznie skuteczniejszą formą reklamy są programy partnerskie. Programy te opierają się na reklamie umieszczanej na stronach internetowych partnerów. W ten sposób osoba , która przegląda stronę partnera, widzi wyświetlane reklamy, jeżeli któraś ją zainteresuje może kliknąć baner a wtedy zostanie przekierowana na stronę, gdzie dowie się więcej o ofercie.

Jeżeli, zdecyduje się skorzystać z takiej oferty, zarabia firma ale również jakiś procent zarabia partner, który taką reklamę zamieścił na swojej stronie. Programów partnerskich jest wiele. Głównie z takiej formy promocji internetowej swoich towarów korzystają banki, wydawnictwa. Coraz częściej, po programy partnerskie sięgają sklepy internetowe, chociaż one na mniejszą skalę. Reklama afiliacyjna to stosunkowo nowy pomysł, dlatego na razie jest skuteczna. Nie jest tak nużąca dla potencjalnych klientów, jak mailing, nie narzuca się im po prostu. Klient klika w baner, jeżeli jest zainteresowany ofertą, w innym wypadku, może ją zignorować.

Na reklamie tego typu zarabiają firmy, które je oferują ale również serwisy partnerskie. Dzięki temu opłaci się prowadzić popularnego bloga, gdzie takie reklamy można by zamieścić.  Są osoby, które poprzez prowadzenie bloga czy strony www, zapisując się do programów partnerskich, zarabiają naprawdę dużo. Jest to dla wielu osób sposób na pracę w domu. Przeważnie korzystają na tym osoby, które z różnych powodów nie mogą podjąć pracy zawodowej, np. młode matki czy osoby mieszkające w regionach, gdzie trudno o znalezienie pracy na etacie.

© 2012 – 2015, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Vivamus vel sem at sapien interdum pretium. Sed porttitor, odio in blandit ornare, arcu risus pulvinar ante, a gravida augue justo sagittis ante. Sed mattis consectetur metus quis rutrum. Phasellus ultrices nisi a orci dignissim nec rutrum turpis semper.