Serwisy i portale społecznościowe

W ostatnich latach znacząco wzrosła popularność serwisów społecznościowych,  portali randkowych czy po prostu różnych tematycznych for dyskusyjnych gdzie rozmawiają ze sobą zupełnie obcy ludzie. Takie znajomości wirtualne mogą być czymś bardzo sympatycznym, jednak czasem może to nieść za sobą spore zagrożenie. Przede wszystkim, należy pamiętać, że o drugiej osobie wiemy tylko tyle, ile sama nam powiedziała czy raczej napisała i nie koniecznie musi to być prawda. Niestety w Internecie panuje duża anonimowość, to sprawia, że nawet my siadając do klawiatury, możemy stać się kimś innym, stworzyć sobie zupełnie nową osobowość.
Niska brunetka może stać się wysoką  blondynką. Grubawy, łysiejący pan, może opisywać siebie jako wysportowanego, szczupłego mężczyznę z burzą włosów na głowie. Oczywiście kłamstewka na temat wyglądu są dość niewinne i proste do zweryfikowania przy ewentualnym spotkaniu. Zupełnie inaczej to wygląda, gdy ktoś stwarza nieprawdziwy obraz swojej sytuacji życiowej, ukrywa różne nieprzyjemne rzeczy ze swojej przeszłości i w ten sposób próbuje oszukiwać innych, np. wyłudzając od nich pieniądze. W grę wchodzą również oszustwa matrymonialne, niestety. Pojawiają się obietnice ślubu i wizje wspólnej przyszłości, a tymczasem przed samą uroczystością kandydat lub kandydatka na współmałżonka znika z dorobkiem naszego życia.

Oszustwa w sieci zdarzają się coraz częściej, pomimo, że nawet same portale randkowe na swoich stronach ostrzegają rejestrujących się użytkowników o tym, by nie podawali oni swoich danych obcym osobą, by zachowywały dystans do nowo poznanych osób w sieci. By nie wierzyły we wszystkie piękne słowa, jakie mogą tam przeczytać od obcych osób. Nie należy traktować znajomości internetowych zbyt poważnie, przynajmniej na początku, dopóki nie uda nam się przynajmniej podstawowych rzeczy o danej osobie, zweryfikować.  sklepy i portale www

Czy więc warto korzystać z takich portali i serwisów? Na serwisach społecznościowych przeważnie rozmawiamy z osobami, które znamy również w realnym życiu, tylko nie mamy czasu się z nimi spotkać. Na portalach randkowych mamy szanse poznać kogoś, kto stanie się naszą bratnią duszą. W innych okolicznościach nigdy byśmy tej osoby nie poznali ze względu na odległość lub po prostu ze względu na zbyt dużą nieśmiałość. Jednak w Internecie ludzie są często bardziej odważni, bardziej otwarci. Dlatego, podchodząc do tego takich znajomości ostrożnie, warto jednak próbować

© 2012 – 2015, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Vivamus vel sem at sapien interdum pretium. Sed porttitor, odio in blandit ornare, arcu risus pulvinar ante, a gravida augue justo sagittis ante. Sed mattis consectetur metus quis rutrum. Phasellus ultrices nisi a orci dignissim nec rutrum turpis semper.