Informatyk, czy warto szkolić się w tym kierunku

Bardzo energicznie rozwija się świat elektroniki, komputerów, nowoczesnych technologi. Powoli ten świat zaczyna dominować. Dlatego na liście najbardziej opłacalnych zawodów są te, które powiązane są właśnie z techniką, nowoczesnymi technologiami, informatyką. Komputery są wszędzie wokoło nas, w dodatku często wymagają naprawy, konserwacji, przeprogramowania itp. Jeżeli więc ktoś ma predyspozycje do zawodu  informatyka, może naprawdę liczyć na spore zarobki. Jednak to wymaga sporego nakładu nauki i pracy.
Przede wszystkim, chcąc się liczyć w zawodzie, warto skończyć naprawdę dobrą uczelnie z kierunkiem informatycznym. Jest wiele szkół wyższych, prywatnych, których ukończenie nie robi wrażenia na potencjalnych pracodawcach. Jeśli skończymy podrzędną uczelnie, musimy to później nadrobić doświadczeniem i umiejętnościami. Po informatyce możemy pójść w kilka kierunków, możemy tworzyć strony www, pisać programy, gry komputerowe. Możemy również po prostu dbać o systemy informatyczne w firmach, są firmy, które stale potrzebują kilkunastu informatyków.  Czy też działając na własny rachunek, świadcząc takie usługi również dla osób fizycznych.  oferta stron internetowych

Perspektywy zawodowe po studiach informatycznych są duże, bo duże wciąż jest zapotrzebowanie na fachowców w tej branży. Ten rynek zawodowy wciąż odnotowuje braki wykwalifikowanych fachowców. Właśnie, fachowców, niestety prawdziwi fachowcy muszą tu konkurować z osobami, które kończą szkoły prywatne, mają niewielką wiedzę, ale za to zaniżają ceny usług, przez co utrudniają rozwinięcie skrzydeł tym, którzy faktycznie wiele potrafią. Oczywiście te osoby szybko wypadają z rynku, podobnie, jak szybko się na nim pokazują ale na ich miejsce przychodzą inni.

Wiele żartów krąży o informatykach, przeważnie mówi się o tym, że informatyka poznaje się po tym, że ma komputer zamiast dziewczyny, kapcie na nogach i poplamione podkoszulki. Fakt, wielu informatyków pracuje w domu, przez to ich życie towarzyskie nie jest szczególnie bujne. Jednak to ma oczywiście i swoją pozytywną stronę, informatyk może pracować wszędzie tam, gdzie ma dostęp do komputera i internetu, nie musi zatem mieszkać w wielkim mieście, by zarabiać na życie. Jest to zatem dobry zawód dla osób, które mieszkają w regionach o wysokim wskaźniku bezrobocia, praca online w takim wypadku często jest jedynym wyjściem.

© 2012 – 2015, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Vivamus vel sem at sapien interdum pretium. Sed porttitor, odio in blandit ornare, arcu risus pulvinar ante, a gravida augue justo sagittis ante. Sed mattis consectetur metus quis rutrum. Phasellus ultrices nisi a orci dignissim nec rutrum turpis semper.